Zmarszczki mimiczne zapobieganie

Zmarszczki mimiczne można określić jako bruzdy, które pojawiają się na naszej twarzy, często już w młodym wieku, na skutek uśmiechu lub innych często powtarzanych grymasów. Z pewnością dla nastolatki pojawienie się głębokiej poprzecznej linii np. na czole będzie czymś przerażającym. Jednak spokojnie nie oznacza to jeszcze, że jesteśmy stare, a jedynie, że potrafimy bardzo silnie uzewnętrzniać emocje i są one zauważalne na naszej twarzy, co można uznać za zaletę.

Za pojawienie się tego rodzaju zmarszczek jesteśmy odpowiedzialne same przed sobą. Genetyka wpływa jedynie na ich umiejscowienie. Jest to rodzaj zmian, który według zdania większości specjalistów jest bardziej podatny na profilaktykę niż usuwanie. Jednak czy gdy jesteśmy młodymi dziewczynami rozważamy możliwość pojawienia się zmarszczek? Czy raczej o tej kwestii w ogóle nie myślimy lub ją bagatelizujemy?

Zmarszczki mimiczne – zapobieganie

Całkowite wyeliminowanie ryzyka rozwoju zmarszczek mimicznych można uznać za niemożliwe. Z wiekiem niektóre „grymasy” – zarówno pozytywne uśmiechy jak i negatywne ukazujące zagniewanie mogą utrwalić się na naszej delikatnej skórze. Wówczas pozostanie nam skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej – botox, kwas hialuronowy, które przyniosą natychmiastowe, wymierne rezultaty.

Jeśli jednak do chwili obecnej na naszej skórze nie pojawiły się zmarszczki  o charakterze mimicznym warto rozważyć profilaktykę. Nasze regularne i skrupulatne działania np. ćwiczenia twarzy [zobacz więcej] mogą bowiem stać się kluczem do skutecznego zapobiegania tym nieestetycznym zmianom skórnym.

Od czego zaczynamy zapobieganie?

Pierwszym krokiem w skutecznym zapobieganiu zmarszczkom mimicznym jest określenie potrzeb i problemów swojej skóry zarówno tych występujących obecnie jak i tych, które mogą pojawić się w przyszłości. Myślenie holistyczne będzie tu miało ogromne znaczenie dla zapewnienia zdrowia i nieskazitelnej urody naszej skóry na długie lata w przyszłości.

Gdy już dokładnie poznamy swoją skórę konieczne jest dobranie odpowiednich kosmetyków. Nie ograniczamy się tu do kremu (np. Richevon), który powinno stosować się na wieczór oraz rano pod makijaż. Ważnymi elementami będą również preparat do demakijażu, płyn do mycia twarzy oraz tonik i produkty, które będą chronić naszą cerę przed szkodliwym oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Warto również wyposażyć się w maseczki, peeling oraz serum, którego zadaniem będzie poprawianie kondycji naszej skóry.

Kontynuujemy działania profilaktyczne

Gdy posiadamy już cały zestaw kosmetyków odpowiednio dopasowanych do bieżących oraz przyszłych potrzeb naszej skóry. Należy rozpocząć ich regularne stosowanie. Krem nakładamy codziennie rano oraz wieczorem. Nigdy nie kładziemy się spać pomalowane, dbamy o wykonanie pełnego demakijażu. Gdy wychodzimy w pełne słońce lub w mrozie zabezpieczamy skórę, a raz na tydzień robimy sobie domowy dzień SPA, czyli wykonujemy peeling, nakładamy serum oraz maseczkę i całkowicie się relaksujemy.

Czy mogę zrobić coś więcej?

Oczywiście, że tak. Każdego dnia dbaj o mięśnie swojej twarzy, a jest ich tu przeszło 50. To właśnie one odpowiadają za mimikę, więc warto je odpowiednio stymulować. Potrzebują zarówno treningu jak i rozluźnienia i relaksu. Tak więc ćwiczymy mięśnie mimiczne przez kilka minut każdego dnia oraz ułatwiamy im rozluźnienie poprzez delikatny masaż – można wykonywać go samodzielnie, np. w czasie nakładania kremu lub wybrać się na odprężający zabieg do kosmetyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *