Pierwsze zmarszczki – jaki krem przeciwzmarszczkowy po 30 wybrać?

pierwsze zmarszczki - rodzaje-zmarszczek.pl

Proces starzenia skóry jest nieunikniony i żaden kosmetyk nie może go zatrzymać. Nie oznacza to jednak, że działania czasu nie można spowolnić. Dbając o prawidłową pielęgnację cery opóźnisz moment, w którym na Twojej twarzy pojawią się pierwsze zmarszczki. Jaki krem należy wybrać i kiedy zacząć stosować kosmetyki przeciwzmarszczkowe? Poniżej udzielamy odpowiedzi na te pytania.

Na wstępie pragniemy zaznaczyć – twierdzenie, według którego stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych w młodym wieku może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, należy włożyć między bajki. Zastanówmy się przez chwilę, gdzie leży granica owego młodego wieku? Przed 30-stką? Pewnie tak, należy jednak wiedzieć, że proces starzenia skóry rozpoczyna się znacznie wcześnie, niż byśmy sobie tego życzyły.

Kiedy należy sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy?

Nieskazitelnie gładka cera nie świadczy o tym, że proces starzenia wciąż jeszcze pozostaje uśpiony. Po 25. roku życia organizm zaczyna wytwarzać mniejsze ilości kolagenu, a to oznacza, że skóra niebawem zacznie się zmieniać. Wynika to ze spowolnienia naturalnych procesów regeneracyjnych. Można zatem przyjąć (choć w żadnym wypadku nie jest to obowiązującą regułą), że pierwsze załamania skóry pojawią się na twarzy jeszcze przed 30. rokiem życia. Dobry krem przeciwzmarszczkowy po 30 brzmi prawie jak konieczność, jednak jeżeli nie chcecie używać ciężkich kremów warto wypróbować serum Richevon o naturalnym składzie.

25 urodziny są zatem idealnym momentem na rozpoczęcie pielęgnacji cery z użyciem kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Brzmi przerażająco? Być może, jednak nie należy podchodzić do tego z negatywnym nastawieniem. Pamiętaj, rolą kremów jest przede wszystkim zapobieganie występowaniu zmarszczek. Oczywiście, rynek oferuje też preparaty, które wykazują bardzo silne działanie w obszarze spłycania istniejących załamań, jednak to jeszcze nie czas na takie środki.

Pierwsze zmarszczki – jaki krem należy zastosować?

Warto zapamiętać, że nasza skóra potrzebuje solidnego nawilżenia w każdym wieku. Jednym z najistotniejszych składników w kremach przeciwzmarszczkowych jest kwas hialuronowy. Środek ten działa w obszarze naskórka, wiążąc cząsteczki wody. Jak to się ma do zmarszczek? Spieszymy z wyjaśnieniem. Prawidłowo nawilżona skóra zachowuje swoją elastyczność, dzięki czemu znacznie dłużej opiera się działaniu czasu. Bez nawilżenia, nie może być mowy o skutecznej profilaktyce przeciwzmarszczkowej.

Kolejna rzecz to ochrona przed promieniowaniem UV. Słońce ma dobroczynny wpływ na nasz organizm, jednak nadmierna ekspozycja skóry na działanie jego promieni z całą pewnością nie wyjdzie jej na dobre. Filtr UV powinien być zawarty w każdym dobrym kremie do stosowania na dzień, także w przeznaczonym dla młodej skóry.

Krem na zmarszczki 30+ powinien też zapewniać skuteczną ochronę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Pod tym pojęciem kryją się reaktywne formy tlenu, które wykazują wyjątkowo szkodliwe działanie na wszystkie tkanki, w tym także na skórę.  W walce z wolnymi rodnikami pomogą antyoksydanty. Do najskuteczniejszych należą witaminy z grupy C (pobudza syntezę włókien kolagenowych, wyrównuje koloryt, chroni przed działaniem promieni UV) oraz E (odpowiada za ochronę lipidów).

W kremie przeciwzmarszczkowym dla skóry młodej nie może zabraknąć retinolu. Najczystsza postać witaminy A może znacząco opóźnić proces starzenia skóry i nie jest to wyłącznie teoria, a udowodniony fakt. Retinol wykazuje lekkie działanie złuszczające, przyczynia się do wzrostu liczby fibroblastów oraz stymuluje proces produkcji elastyny i kolagenu. Takie działanie przyczynia się do wyraźnego spowolnienia procesu starzenia, spłycenia istniejących załamań i rozjaśnienia przebarwień. Retinol również dobrze się sprawdza jako krem do cery trądzikowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *